Дара Бамамара неодамна ги оперираше градите и сега има „горда осумка“.Пејачката решила тајно да се подложи на реконструкција на градите и на пријателите им се пофалила дека е пресреќна.

Таа за операцијата платила 4.500 евра, а новите гради на тежат 1,6 килограми.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.