Дара Бубамара реши во тајност да оди на ремонт на градите и задницата и тоа непосредно по враќањето од Рио де Женеиро.

Како што се дознава, Дара своите и онака големи гради ги подигнала, а потоа и зголемила за еден број. Така пејачката наместо седмици, гордо шета осмици, па сосема сигурно може да се пофали со едно од најбујните попрсја на српската естрада. Таа за овој зафат кај пластичарот искеширала 4.000 евра.

Но Дара не запрела тука, па го ремонтирала и задникот. Ни за ова задоволство Дара не жалела пари, па овој зафат, го платила 3.500 евра.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.