Иако до Новата Година има повеќе од два месеци естрадните звезди веќе ги закажаа настапите и тоа за дебели хонорари.

Рекордер е Цеца Ражнатовиќ која ќе пее за 100.000 евра. Останатите ќе пеат за далеку помали суми. Па така Алексанра Пријовиќ, Рада Манојловиќ, Теа Таировиќ  и Дарко Лазиќ ќе пеат за 20.000 евра.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.