Пејачот Дарко Лазиќ веќе некое време ужива во љубовта со својата девојка Катарина, а неодамна двојката е снимена на аеродром, каде што таа го чекала фолкерот да се врати од настап.

Таа дојде по мене. Секогаш сме заедно, единствено се разделуваме кога таа е на работа или јас на настап. Живееме заедно од првиот ден бидејќи се знаеме 13 години, па немаше причина да чекаме. Верувај ми, тешко ми е што морам да се разделам со неа. Порано никогаш не одев директно дома по настап, сега брзам да стигнам таму што е можно поскоро. Никогаш не сме се скарале и навистина ни е убаво, изјави Дарко.



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.