Јагуарот во кој некогаш се возеше Цеца стои непродаден. Станува збор за специјален модел на оваа „маестрална“ лимузина, од кои во проширената верзија ширум светот ги има само 121.

Сопственост на жител на Ваљево кој со гордост вели дека е единствениот во Европа, покрај кралското семејство, кој има можност да се вози во овој луксузен автомобил. Му бара 121.000 евра, но лимузината стои непродадена.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.