Синот на фолкерот Аца Лукас денеска се заколна на вечна љубов со саканата во црква во белградската населбе Карабурма. Како што пишуваат српските медиуми, таткото и мајката на зетот блескаат од гордост, а Лазар не ја симнува насмевката од лицето.

Забавата започна многу весело и покрај лошото време, па пред црквата младенците беа пречекани со факели и трубачи. Во текот на денот се очекува спектакуларна прослава.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.