Пејачот Дино Мерлин  откри детали од својот живот и едвај  ги задржува солзите кога ќе се сети на тие моменти. Тој се бореше со тешка депресија и дека тогаш мислел дека на се му дошло крајот.

Бев тешко болен во еден момент од животот. Имав една тешка депресија, никому не би го посакал тоа. Тоа се манифестираше на таков начин што не  бев за ништо. Воопшто ништо не ме интересираше, животот и смртта ми беа исти, јас бев само растение. Тоа беше периодот кога сакав да ја напуштам музиката и се ми падна на памет во тој момент – изјави  пејачотRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.