Ознака: дино мерлин
Естрада 24.05.22 | 10:46

Mерлин се прегрна со црногорското знаме, а српското го забрануваше

На прославата на Денот на независноста на Црна Гора, специјален гостин беше Дино Мерлин кој одржа спектакуларен концерт, а во оваа прилика за да ја почитува публиката...

Естрада 15.02.22 | 18:20

Дино Мерлин проговори за тешката болест: Бев како билка, животот и смртта ми беа исти

Пејачот Дино Мерлин  откри детали од својот живот и едвај  ги задржува солзите кога ќе се сети на тие моменти. Тој се бореше со тешка депресија и дека тогаш мислел дека...

Естрада 11.01.22 | 14:32

Ова е сопругата на Дино Мерлин: Носи шамија, важат за големи верници

Пејачот Дино Мерлин ретко ја покажува својата сопруга Амела со која има две деца, но нивната љубовна приказна шокираше многумина. Изгледа вака, а еве низ што поминале...

Македонија 29.12.21 | 14:13

ДКСК ќе поведе иницијатива за кривично гонење за организирање на новогодишната прослава на плоштадот во Скопје за 2020 година

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) констатирала дека за организирање на новогодишната прослава на плоштадот во Скопје за 2020 година, на која настапи...

Скопје 29.12.21 | 13:06

Антикорупциска бара кривична одговорност за пречекот со Дино Мерлин, вреден 240 илјади евра

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) констатирала дека за организирање на новогодишната прослава на плоштадот во Скопје за 2020 година, на која настапи...

Естрада 23.12.21 | 21:27

Црна Гора забрани собири за Нова Година: Пропаднаа тезгите на Цеца, Здравко Чолиќи и Дино Мерлин

Црна Гора ги засили мерките за Нова Година и забрани масовни прослави на плоштадите.Тоа директно влијаеше на настапите на балканските звезди кои веќе имаа договорено...

Македонија 07.06.21 | 16:32

Русковска ем нема нови докази ем вика вештак без лиценца

Тензично беше денеска во Кривичниот суд на случајот „27 април“ каде по подолго време се појави обвинителката Вилма Русковска. Обвинителството најави дополнување на...

Естрада 19.02.21 | 23:59

Очи полни солзи – Мерлин ги пее стиховите на Балашевиќ

Смртта на легендарниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ го погоди целиот Балкан. Сите медиуми ја пренесоа веста за прераното заминување на пејачот, а од него се збогуваа многу...

Музика 06.01.20 | 09:55

Ефто Пупиновски лут: И јас го наполнив цел Охрид за Нова година, ама поважен ви беше Дино Мерлин

За најлудата ноќ голем акцент беше ставен од македонската јавност за настапот на  Дино Мерлин на скопскиот плоштад, почнувајќи со негативни коментари, а завршувајќи...

Скопје 02.01.20 | 14:33

Како изгледаше Плоштадот по концертот на Дино Мерлин?

Новогодишната забава на плоштадот Македонија, судејќи според фотографиите, била место каде многумина жители на Скопје, но и на останатие градови ја дочекале новата...

Естрада 01.01.20 | 19:35

Балканската естрада се опари: Само Дино Мерлин и Здравко Чолиќ добија по 100.000 евра

Балканската естрада добро се опари од новогодишната ноќ. Најголемите ѕвезди пееја од Вардар до Триглав за вртоглави суми.Рекордот го срушија Дино Мерлин во Скопје и...

Скопје 01.01.20 | 14:36

Над 60 илјади луѓе на скопскиот плоштад ја дочекаа Новата година со Дино Мерлин

Во организација на Град Скопје, над 60 000 граѓани од земјава и од странство ја дочекаа Новата 2020 година во главниот град на плоштадот „Македонија“ со неверојатно шоу...

Скопје 23.12.19 | 14:23

Шилегов го одби предлогот на ВМРО ДПМНЕ за пренамена на средствата за Мерлин во хумани цели

Советничката група на ВМРО ДПМНЕ во Град Скопје и Коалицијата за Обнова на Македонија на денешната седница на Советот на град Скопје предложи точка на дневен ред за...

Скопје 17.12.19 | 11:21

Градот Скопје не кажува кој ќе го плати највисокиот хонорар на Балканот, опозицијата се сомнева во бизнис-зделка

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов доследен е во намерата да не открие кои се спонзорите кои ќе платат 100.000 евра за новогодишниот настап на Дино Мерлин на плоштад. Средствата...

Скопје 16.12.19 | 17:10

Кој е мистериозниот спонзор на Шилегов кој ќе плати 100.000 евра за Мерлин?

Деновиве јавноста е разбранувана од информациите кои ги објавија медиумите од соседството за висината на хонорарите на балканските ѕвезди за новогодишната забава....

Скопје 16.12.19 | 11:21

Шилегов тврди дека спонзори ќе платат за Дино Мерлин да пее во Скопје и ги искара сите: Барем радувајте се на туѓата среќа

Градоначалникиот на Скопје, Петре Шилегов, реагираше по информацијата дека Дино Мерлин ќе биде платен 100.000 евра за новогодишниот настап на скопскиот плоштад. Шилегов...

Скопје 16.12.19 | 11:04

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Наместо прослава, 100.000 илјади евра да се донираат во хумани цели

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ од Град Скопје бара Градоначалникот Шилегов 100те илјади евра наменети за новогодишната прослава да ги пренамени за хуманитарни цели...

Скопје 15.12.19 | 21:54

Советничката група на ВМРО ДПМНЕ до Шилегов: Среќата на скопјани нема цена, но твојата има, 100 илјади евра за една вечер

Среќата на скопјани нема цена, ама очигледнo Вашата има, и таа е 100 илјади евра за една вечер, му порача на фејсбук советничка група на ВМРО ДПМНЕ и Коалицијата на Град...

Скопје 15.12.19 | 11:56

Не се нула денари: Мерлин за Нова година на скопскиот плоштад ќе пее за 100.000 евра

Според српските медиуми Дино Мерлин за Нова година на скопскиот плоштад ќе пее за хонорар од 100.000 евра. „Курир.рс“ги објавија хонорарите на балканските ѕвезди за новогодишната...

Естрада 27.10.19 | 14:35

Никогаш не ги покажува во јавност: Oва се синот и ќерката на Дино Мерлин

Балканската ѕвезда Дино Мерлин кој ќе ги забавува Скопјани за Нова Година не сака да го експонира семејството.Тој речиси никогаш не се слика со децата и сопругата бидејќи...