Најголемата македонска звезда Владо Јаневски има нова дестинација. Тој за македонските телевизии откри дека Чаир по кој беше познат го заменил со Гевгелија каде од неодамна живее.

Не е позната причината зошто тоа го сторил но вели дека му одговора мирниот живот на југот на Македонија каде има стан и оти често може да се забележи на гевелиските улици и оти локалните жители му ја почитуваат приватноста.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.