Ознака: владо јаневски
Естрада 23.08.20 | 17:30

„Али ја баш хочу тебе“: Нов сингл на Владо Јаневски на хрватски јазик

Најголемата македонска ѕвезда Владо Јаневски реши сериозно да го освои хрватскиот пазар. Тој ја објави втората песна за тамошниот пазар насловена „Али ја баш хочу...

Естрада 11.08.20 | 11:46

Наликува на Џорџ Клуни: Владо Јаневски со брада

На фан страницата на нашата најголема ѕвезда се објавени фотографии на кои тој е со друг имиџ. Владо Јаневски на нив е со брада. Фотографиите се од пред неколку години,...

Естрада 08.08.20 | 20:07

Слушнете како звучи „Компас“ на Владо Јаневски како босанска севдалинка

Босанскииот пејач Осман Хаџиќ ја преработи песната Компас на Владо Јаневски од средината на деведесетите. Наместо модерен поп ритам  овој пат таа звучи како босанска...

Естрада 05.06.20 | 15:58

„Час те сакам, час те мразам“: Слушнете го Владо Јаневски на хрватски јазик

Македонската најголема ѕвезда Владо Јаневски го објави вториот сингл на хрватски јазик. Насловен е „Cas te volim,cas te mrzim“. Оваа нумера веќе се појави на нашиот пазар насловена...

Естрада 20.03.20 | 22:00

„Недостасуваш“: Погледнете го спотот за новата песна на Владо Јаневски

Владо Јаневски го објави спотот за својот нов сингл „Недостасуваш“. Во оваа балада покрај Владо виртуелно се појавува и една прекрасна русокоса девојка на која и вели...

Музика 29.02.20 | 13:18

Слушнете ја новата песна на Владо Јаневски

Час те мразам, час те сакам најако а најчесто ми недостасуваш…вака пее Владо Јаневски во новиот хит „Недостасуваш“. Песната е под покровителство на „Croatia records“ како...

Музика 21.02.20 | 09:59

Владо Јаневски: На „Мозаик“ ќе приредиме незаборавна вечер

Во пресрет на петчасовниот фестивал „Мозаик“ кој ќе се одржи на 28 февруари во СЦ „Борис Трајковски“,  Владо Јаневски, кој ќе учествува на фестивалот упати видео покана...

Музика 14.10.19 | 21:18

Одличен концерт во Штип: Владо Јаневски им се врати на настапите

Една од најголемите македонски ѕвезди Владо Јаневски, по подолга пауза им се врати на настапите.Тој викендов настапи во Штип и направи одлична забава.Владо се поретко...

Музика 05.03.19 | 15:09

Владо Јаневски пред концертот на 16 март го промовираше спотот за песната „Откако си негова“

Спотот на новата песна на Владо Јаневски „Откако си негова“ беше промовиран денеска во Скопје. Во најновиот видео запис се појавува и Јаневски, кој како што рече самиот...

Естрада 04.03.19 | 21:27

Владо Јаневски: Каролина ја сакам како сестра, но…

Во вчерашната „Еден на Еден“ Владо Јаневски откри анегдота, која ретко кој ја знаеше досега. Иако не сака свадби, тој одлучил да ѝ направи чест на својата колешка, која...

Естрада 01.03.19 | 10:03

Досега никому не открил: Владо со Калиопи заминал на свадба кај Каролина, но…

Владо Јаневски тргнал на свадбата на Каролина Гочева и Михаил Корубин во друштво на Калиопи, но она што потоа се случило подоцна досега го знаеја само тие: Тизер за...