Цеца и Богдан деновиве уживаат на Малдиви. Пред да тргнат на ова егзотично патување тие се подготвуваа низ Белград. За да стигнат по гужвите низ градот тие се возат со автомобилот „Фиат 500“ на нејзиното момче.

Цеца по се изгледа го бендиса Фиќото на Богдан иако таа поседува џип „Рејнџ Ровер“ кој е потешко да го паркира.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.