Ознака: цеца ражњатовиќ
Естрада 11.01.22 | 13:43

Не е само Ноле: И Цеца ја победи Австралија на суд, ја обвинија дека била во Вуковар

Малку е познато дека покрај Новак за правда во Австралија се бореле многу луѓе, а меѓу нив е и Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ. Тогашните власти во Австралија...

Естрада 20.12.21 | 13:15

Еве кој дојде: Короната го намали бројот на гости кај Цеца на Св.Никола

Цеца традиционално ја прослави славата Св.Никола во својот дом. Оваа година е разично што поради короната таа ги повика само најблиските. Тука беше момчето Богдан, ќерката...

Кошарка 29.11.21 | 11:42

Цеца со „Лепи громе мој“ грми додека Дончиќ тренира

Познато е дека словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ ја обожава српската музика, особено хитовите на Светлана Цеца Ражнатовиќ. Овој пат, најдобриот кошаркар на Далас Маверикс...

Фудбал 20.07.21 | 22:42

Цеца на удар на фудбалската мафија од Тајланд и Камбоџа

Цеца Ражнатовиќ е на удар на фудбалската мафија од Азија, пишуваат српските медиуми. Хакери од Тајланд и Камбоџа упаднаа на нејзиниот официјален сајт и објавуваат коефицинети...

Естрада 24.06.21 | 17:44

Уживање за сите пари: Цеца ја покажа вилата на Кипар

Познато е дека Цеца поголем дел од летото го минува на Кипар каде има куќа.Но, таа никогаш не се пофалила како изгледа се до пред неколку дена.Таа на Инстаграм обвјави...

Естрада 02.05.21 | 10:57

Цеца се причести, до неа беше момчето Богдан

Цеца Ражнатовиќ е позната како голем верник. Таа се ги држеше велигденските пости и денеска како што е редот се причести во храмот Св.Сава. До неа беше момчето Богдан...

Естрада 23.04.21 | 11:36

Момчето на Цеца го вози нејзиниот џип од 50.000 евра наместо своето „Пежо“ од 3.000

Цеца Ражнатовиќ навистина е вљубена во своето момче Богдан.Тој постојано е во нејзината куќа, особено откако ќерката почна да живее со својот партнер а Вељко повеќе...

Естрада 05.01.21 | 09:31

Поранешниот албански претседател барал Цеца да пее во Тирана на плоштад

Љубомир Михајловиќ поранешен директот на српската Комерцијална банка раскажува дека Албанците многу ја сакале музиката на Цеца и дека поради добрите релации со него...

Естрада 30.09.20 | 09:22

Била желба на младенците: Цеца за 100.000 евра пееше на ромска свадба во Рим

Кризата со настапи поради корона кризата ги принуди најголемите ѕвезди да пеат и на места каде што никогаш не би настапиле.Па така, овој викенд Цеца настапи на ромска...

Фудбал 23.09.20 | 13:01

Поранешното момче на Цеца го остави фудбалот и отиде да се бори против НАТО

Поранешното момче на Цеца, Владан Лукиќ во 1999 година ја покажа својата љубов кон татковината. Тој тогаш настапуваше за француски Мец но кога започна НАТО бомбардирањето...

Естрада 18.08.20 | 20:07

Војната продолжува: Цеца тврди дека Чеда Јовановиќ бил редовен гостин во куќата на Земунскиот клан

Продолжува војната на релација Цеца Ражнатовиќ-Чеда Јовановиќ. Откако се караа во тв емисија, пејачка сега дополнително објаснува за минатото на Јовановиќ и за неговата...

Естрада 26.06.20 | 09:34

Откако оздраве од корона, Цеца се прошета по папучи од 1.000 евра

Цеца за првпат откако се излечи од корона излезе во јавност. Таа со својата ќерка Анастасија и со пријателите излезе на вечера. Сепак медиумите го забележаа совршениот...

Естрада 22.06.20 | 23:23

Беа многу вљубени: Поранешното момче на Цеца преживеа инфаркт

Една од најголемите љубови на Цеца, тогаш Величковиќ преживеа инфаркт. Тоа е поранешниот фудбалер Владан Лукиќ. На Владан му се слошило додека играл фудбал во балон...