Свадбената музика на Кортни Кардашијан и Тревис Баркер беше незаборавна.

Андреа Бочели и неговиот син Матео настапија на свадбата на двојката во Италија во недела навечер, PEOPLE ексклузивно може да потврди. Андреа присуствуваше на свадбата со неговата сопруга Вероника Берти.

Според извор близок, младенците, Бочели и Матео ги отпеале „I Found My Love in Portofino“, „Can’t Help Falling in Love“ и нивниот сингл од 2018 година „Fall on Me“.

Доменико Долче ни се јави минатата недела и праша дали можеме да направиме уникатно изненадување за неговите пријатели Кортни и Тревис и целото семејство Кардашијан, изјавија Бочели и Матео за PEOPLE во заедничката изјава.

Портофино е во срцето на сите и ние позитивно одговоривме на еден таков прекрасен момент од нивниот живот. Им посакуваме се најдобро во нивната заедничка иднина.

Бочели (63) е италијански оперски тенор кој е најпознат по длабочината и емоциите на неговата музика. Тој се подготвува за европска турнеја со неговото следно шоу на 27 мај во Манхајм, Германија.

Свадбата Кардашијан-Баркер се одржа во L’Olivetta, вила во Портофино во сопственост на Долче и Габана во Портофино, Италија. Приемот се одржа во Кастело Браун, замок од 16 век во приморскиот град.

Кортни (43) и Баркер (46) славеа со денови пред свадбата на италијанската ревиера. Гостите во саботата присуствуваа на предсвадбен ручек во Сан Фрутуозо, Италија, со невестата и младоженецот.

Кортни и Баркер се свршија во октомври. Тие веќе се „венчаа“ двапати – еднаш на „вежба свадба“ и еднаш легално за да се подготват за италијанската церемонија.

Првата беше спонтана ноќ во капелата во Лас Вегас во април, кога Кортни и Тревис се „венчаа“ со имитатор на Елвис Присли. Минатата недела, Кортни и Баркер официјално се венчаа во судот во Калифорнија – овој пат со дозвола за брак.

Измешаното семејство на Баркер и Кортни вклучува шест деца – Кардашијан ги дели синовите Мејсон (12) и Рејн (7) и ќерката Пенелопе (9) со поранешниот партнер Скот Дисик. Баркер го дели синот Лендон (18) и ќерката Алабама (16) со поранешната сопруга Шана Моаклер. Тој, исто така, остана близок со 23-годишната поќерка Атиана, која Моаклер (47) ја дели со боксерот Оскар Де Ла Хоја.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.