Македонија попладнево беше зафатено од силно невреме.Невремето предизвика големи штети во делови од Македонија.Покрај Делчево, обилни врнежи попладнево имаше и во Струмица.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.