Снегот овие денови е актуелен, но за разлика од него, сонце во главниот град нема со недели.

До крајот на овој месец ќе имаме малку облаци, повторно дожд, снег и малку сонце.

Но, за разлика од јануери во месец февруари според долгорочната прогноза на „Accuweather“ не очекува повеќе сонце, но и снег и минусни температури речиси секое утро.

Шанси за снег идниот месец ќе имаме двојно повеќе отколку овој месец, погледнете:

Особено сонцето ни доаѓа на крајот од февруари.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.