Од ЈП „Комуна“ Крушево денеска информираа дека ќе има прекин на вода поради дефект на дел од водоводната мрежа.

Без вода ќе бидат улиците „Партизанска“, „Питу Гули“ и дел од „Илинденска“.

Работиме на брзо разрешување на проблемот, по што ќе се воспостави редовното водоснабдување за домаќинствата од овие улици, соопштија од ЈП „Комуна“ Крушево.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.