Голема гужва на граничните премини „Табановце“ и „Евзони“

Според снимките од надзорните камери, има голема гужва за излез од Србија, а влез во Македонија. ХАОС НА ТАБАНОВЦЕ – колони возила заглавени на граничниот премин иако надвор веќе е мрак (ФОТО)

Стотици автомобили со часови стојат заглавени на граничниот премин Евзони во Грција и чекаат излез од земјата.

Дел од патниците на социјалните мрежи реагираат дека колоната нема крај и дека стојат во место повеќе од два часа.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.