Дел од корисниците од улиците „11 Октомври“ и „Македонија“ во центарот на Скопје утре од 8:30 часот ќе останат без вода поради дефект на приклучна цевка со пречник од 80 милиметри на улицата „11 Октомври“ бр. 8.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијатаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.