Поради изведување приклучок од Ф-80 мм на улицата „Јосиф Јосифовски Свештарот“ 33 во населба Центар, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа улица, како и „Стив Наумов“, „Тетовска“, полициската станица „Пролет“ и дел од улица „Пролет“, информираат денеска од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ – Скопје.

Корисниците ќе останат без вода од 9:30 часот до санирање на дефектот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.