Поради уличен дефект ф-80 мм, без вода од 09:20 часот се корисниците од улиците ул.„Жванска“ и „Наум Охридски“ во населба Пржино.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување со санација на дефектот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.