На Твитер се појави вест која испаничи многу родители. Се работи за алките кои ги носат младите на забавите на кои одат.На забавите секој носи алки во различни бои и секоја боја има свое значење.

Еве што означуваат

1. Зелено – сингл девојка
2. Црвено – зафатена
3. Жолто – отворена врска
4. Сино – искуснаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.