Ознака: забава
Кошарка 19.07.22 | 14:36

Жељко Обрадовиќ целосно откачи: Ова е најлудата снимка на тренерот на Партизан

Еден од најдобрите кошаркарски тренери во Европа, Жељко Обрадовиќ, секогаш го предизвикува вниманието на јавноста со својата темпераментност, нервоза и интензивните...

Естрада 27.05.22 | 16:36

„Убавина и здравје“ со голема журка и доделување награди прослави 14 години успешна работа

Вчеравечер во луксузниот хотел „Мирор“ во Скопје, магазинот „Убавина и Здравје“ го прослави својот 14. роденден на која присуствуваа преку 400 гости. Роденденската...

Свет 12.05.22 | 16:42

Полицијата во Британија казни уште 50 лица за забавата во локдаун каде што бил присутен и Џонсон

Британската полиција издаде повеќе од 50 нови казни за прекршување на антиковид правилата во Даунинг стрит и други владини згради. Овие казни се дополнување на повеќе...

Свет 14.04.22 | 09:11

Оставка на британскиот министер за правда поради скандалот со забавите во локдаунот

Министерот за правда на Велика Британија, лорд Дејвид Волфсон, поднесе оставка на функцијата, откако британскиот премиер Борис Џонсон и министерот за финансии Риши...

Свет 31.01.22 | 17:28

Го разбрав тоа и ќе се поправам: Џонсон се извини за забавата

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска во своето обраќање во Парламентот нагласи дека му е „жал“ за серијата прослави за време на „локдаунот“ во земјата, идентификувани...

Свет 25.01.22 | 13:08

Џонсон се најде во небрано: Роденденската забава од сопругата може да му донесе „нокаут“

Скотланд Јард започна истрага за „настани“ во Даунинг стрит и Вајтхол во врска со потенцијални прекршувања на регулативата за коронавирус. Британскиот премиер Борис...

Калеидоскоп 02.01.22 | 12:12

Шпанската полиција прекинала оргии поради прекршени корона мерки

Шпанската полиција прекинала секс-забава на имот во близина на Барселона откако двајца гости кои биле поканети затропале на погрешна врата. Шпанската полиција соопшти...

Здравје 13.07.21 | 10:28

На забава во Германија најмалку 25 лица се заразиле со ковид-19, меѓу нив има и вакцинирани кои го добиле делта-сојот

Во Германија во градот Карлсруе после забава во дискотека со ковид – 19 се заразиле најмалку 25 млади лица. Се смета дека двајца од гостите биле веќе заразени па на тој...

Балкан 07.07.21 | 13:37

Делта сојот се шири во Грција, бројот на заразени расте со голема брзина

Забава на отворено во Атина за прослава на крајот на учебната година скапо ги чинеше младите учесници. Над сто од нив се заразиле со делта сојот од корона вирусот, и во...

Црна хроника 01.07.21 | 18:28

Полицијата растури забава на затворено во Дебар

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против правно лице од Дебар и У.Ј.(23) од Дебар, поради постоење основано сомнение...

Црна хроника 14.06.21 | 18:58

Музика во живо за време на пандемија, полицијата растурила забава во валандовско

Кривична пријава за лица од валандовско кои ги прекршиле здравствените протоколи за време на пандемија и во угостителски објект организирале забава и музика во живо,...

Црна хроника 06.06.21 | 14:36

Прекината забава во Скопје, приведени 14 лица

По претходна пријава и врз основа на судска наредба, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Центар и Бит Пазар околу 3.49 часот утрово извршиле контрола во домот во...

Црна хроника 21.05.21 | 10:17

Се забавувале до рано утринава: Растурена домашна забава, приведени 28 лица

Денеска (21.05.2021) во 03.00 часот на подрачјето на Центар, од страна на полициски службеници од Полициска станица Центар и Одделение за криминалистички работи Центар и Бит...

Свет 12.05.21 | 11:15

Ја убил девојката и пет члена на нејзинто семејство бидејќи не го поканила на роденден

Еден маж ја убил својата девојка и пет члена на нејзиното семејство на роденденска забава, вознемирен бидејќи не бил поканет, соопштија официјални лица од американската...

Естрада 02.05.21 | 23:18

Во Турција растурена забава на познати македонски фаци

Турската полиција во Анталија растурила забава на познати македонски фаци, повеќето од шоу бизнисот и медиумите, објави порталот Либертас. Гостите ги донела позната...

Калеидоскоп 01.05.21 | 13:03

Три илјади луѓе со негативен ПЦР тест се забавуваа во Ливерпул

По повеќе од една година љубителите на ноќниот живот во Ливерпул конечно уживаа. Три илјади луѓе синоќа се собраа на огромна забава во ноќниот клуб Circus (некогашен магацин),...

Естрада 23.04.21 | 12:20

Сите се поканети: Елтон Џон ќе прави виртуелна пред-оскаровска забава

Уште од 1992 година Елтон Џон ја одржува најдобрата пред-оскаровска забава, за која се бара билет повеќе, а се собираат донации за неговата фондација за поддршка на лицата...

Калеидоскоп 20.04.21 | 08:53

Од маски само карневалски: Како изгледаше овогодинешниот фестивал во популарното скијалиште Шерегеш

Стотици расположени сноубордери и скијачи во карневалски и костими за капење овие денови се дел од фестивалот „Грелка фест 2021“, кое се одржува во ски центарот Шерегеш...

Твитови 16.04.21 | 13:44

Забава за време на полициски час во штабот на СДСМ во Могила

Забава за време на полициски час во штабот на СДСМ во Могила pic.twitter.com/oeurkBOBGB — Џон Крокодилов (@johnkrokodil) April 16, 2021

Свет 10.04.21 | 19:56

Француската полиција растури забава со 110 луѓе во Париз

Повеќе од 110 лица се казнети во илегален ресторан во Париз, ноќта од петокот кон саботата, а организаторот и менаџерот се приведени за кршење на рестриктивните мерки...