Ознака: забава
Балкан 26.08.19 | 14:20

Мистериозна смрт на моминска во Србија: Пиела само вода, паднала како покосена

Дваесет и петгодишна девојка вчера починала среде забава, откако претходно ѝ се слошило во популарна кафеана во Зрењанин, Србија. Нејзината смрт засега е мистерија,...

Македонија 19.08.19 | 12:44

Имаат ли Боки и Кичеец развратни фотографии од забавите со Костадинов?

Изгледа постои личен мотив кај Костадинов за така отворено да лаже за случајот „Рекет“, изјави денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски, како реакција на...

Калеидоскоп 25.02.19 | 21:29

Свештеници си направиле забава и се изнаиграле!

Свештеници од Трикала се развеселиле на локални традиционални песни.

Калеидоскоп 02.01.19 | 20:35

Кога тој ќе се појави станува „лудница“: Ова не сте виделе до сега!

Тапанџиите се обично во вториот ред меѓу музичарите, кои некако од позадина го држат ритамот… Ваков тапанџија не сте виделе до сега. Тапанарот е Ивица „Челик“ Андоновски,...