Еден од најдобрите кошаркарски тренери во Европа, Жељко Обрадовиќ, секогаш го предизвикува вниманието на јавноста со својата темпераментност, нервоза и интензивните емоции што ги покажува на теренот.

Сепак, Обрадовиќ знае и тоа как да се опушти и да се забавува.

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како тренерот на Партизан целосно му се предава на еден од големите хитови на Џеј – „Еден, два“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.