Актерката во Македонскиот народен театар (МНТ) Тања Кочовска денеска стана баба, а убавата вест ја сподели на Фејсбук. Внукот од нејзиниот син Александар и снаата Моника ќе се вика Јоаким, а Тања е пререќна за новата животна улога.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.