Ознака: баба
Вести 12.09.21 | 22:36

Баба и тетка ја киднапирале внуката и ја држеле четири месеци во хотелска соба

Девојче од Индијана, која исчезнала во мај, беше пронајдена жива по речиси четири месеци поминати на Флорида. Полицијата ги уапсила нејзината баба и тетка, кои се осомничени...

Мода и убавина 15.04.21 | 20:59

Внук целосно ја трансформираше неговата баба, 86-годишната Милоратка од Ивањица

Српскиот моден уметник и стилист Александар Драмиќанин ѝ направи драстична трансформација на својата 86-годишната баба Милоратка. Објавата на уметникот стана вистински...

Калеидоскоп 18.02.21 | 23:29

Само што се породила, дечко ѝ побегнал со мајка ѝ

Татко на две деца побегнал со мајката на својата девојка, само два дена откако се породила. Англичанката Џес Олдриџ (24) го очекувала своето второ дете со 29-годишниот Рајан...

Естрада 11.02.21 | 09:01

Адријана Лима покажа од кого ја наследила убавината: Објави фото од баба си која ќе наполни 103 години

Бразилската топ-моделка и најпознат ангел на „Викторијас сикрет“, Адријана Лима, на Инстаграм покажа од кого ја наследила убавината и виталноста. Лима објави фотографија...

Естрада 08.01.21 | 15:10

Под елка ѝ го оставиле тестот за бременост, мислела е УСБ: Како Божиновска дозна дека ќе стане баба

Сестрата на Богдана Родиќ, Бојана е бремена и го чека првото дете со синот на пејачката Гоца Божиновска, Мирко Шијан. Божиновска за српските медиуми раскажува како ја...

Балкан 24.12.20 | 13:41

Уапсена бабата што ја фрли внуката-новороденче во контејнер

Припадници на Министерството за внатрешни работи на Србија утрово во Белград ја уапсиле Б.П. (1959) од Обреновац под сомнение дека извршила тешко убиство во обид. Станува...

Калеидоскоп 11.12.20 | 15:36

Баба побара плата за да ги чува внуците, нејзниот став ја подели јавноста

Во денешно време, кога и двајцата родители се вработени, бабите и дедовците неретко помагаат и ги чуваат своите внуци додека мама и тато не се вратат од работа. Но, една...

Македонија 10.11.20 | 15:24

Бабата на Шекеринска се декларирала како Бугарка?

Бабата на министерката за одбрана Радмила Шекеринска се декарирала како Бугарка. Ова го тврди бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски кој на Твитер објави документ...

Здравје 21.10.20 | 23:38

99-годишната Мартин се враќа на компјутерските игри откако ја преживеа короната

Кога 99-годишната Флорентина Мартин го фати коронавирусот во септември, најголемиот страв на нејзината внука не беше дека болеста ќе ја убие, туку дека ќе заврши сама...

Црна хроника 08.10.20 | 10:56

„БМВ“ покоси баба и дете во Ѓорче, со повреди пренесени во болница

Две лица се повредени во несреќата што се случила вчера во 20.15 часот на крстосницата од ул. „Ѓорче Петров“ и ул.„Македонски војски“ во Скопје. Како што соопшти МВР,...

Црна хроника 31.08.20 | 10:19

Притвор за млад маж кој се обидел да силува 78-годишна жена

Кумановското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 38-годишен кумановец, поради постоење на основано сомнение дека го сторил кривичното...

Црна хроника 04.08.20 | 20:12

На радовишанецот што ја силуваше баба му ќе му се суди за родосквернавење и обљуба на немоќно лице

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице осомничено за кривични дела „обљуба врз немоќно...

Црна хроника 29.07.20 | 11:10

Крадец влегол во дом на 78-годишна кавадарчанка, ја турнал и ограбил

Во СВР Велес вчера било пријавено дека околу 12:20 часот непознато лице влегло во домот на М.Д.(78) во Кавадарци, ја турнало и пребарувало низ домот, при што одзело пари и...

Црна хроника 07.07.20 | 16:50

Несреќа во Скопје, внукот ја пронашол баба си мртва

Внук ја пронашол својата баба мртва во бањата, со повреда на главата. Според пријавеното, вчера попладне околу 18:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во бања во куќа...

Естрада 02.07.20 | 20:39

Вељко Ражнатовиќ како татко: Не можам да го земам синот од рацете на мајка ми

Вељко, синот на српската фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ, откри за српските медиуми како успева во улогата на тато. Младиот Ражнатовиќ вели дека е запознаен со родителството,...

Црна хроника 09.06.20 | 09:29

33-годишно лице од село Манастирец пукало во својата баба

риесет и тригодишен од росоманското село Манастирец пукал синоќа во баба си, жената се наоѓа во кавадаречката болница и за среќа не е во животозагрозувачка состојба. Доктор...

Естрада 03.06.20 | 10:54

Баба Цеца: Богдана на свет го донесе синот Жељко!

Се породи Богдана Ражнатовиќ. На свет го донесе синот на кого ќе му го дадат името Жељко, а Цеца стана баба. Славењето во домот на Ражнатовиќ може да почне.

Естрада 03.06.20 | 10:45

Возбудата на најјако: И Цеца стигна во породилиштето

Фолк дивата Цеца Ражнатовиќ, зедно со својата сестра Лидија и ќерката Анастасија утринава ја напушти семејната вила и дојде во породилиштето, во кое се наоѓа Богдана,...

Македонија 02.06.20 | 16:53

Бабата на бебето кое почина во Швајцарија иако позитивна на ковид-19 на свое барање заминала од Инфективна и со полиција давала исказ за епидемиолошката анкета

Бабата на десетмесечното бебе кое почина од можни компликации од инфекција од ковид-19, иако позитивна на коронавирусот на свое барање сакала да замине од Клиниката...

Свет 28.05.20 | 11:02

111 годинишна жена го победи новиот коронавирус

Чилеанка на возраст од 111 години е излекувана од новиот коронавирус. На 12 април, жената сонувала дека е болна, а докторите кои ја лекувале изјавија дека едвај покажува...