Денес во 18:00 часот во просториите на Младинскиот центар во Струмица, ќе се одржи промоцијата на прирачникот „Како до заштита и безбедност на жртвите на семејно насилство” – Моделот за соработка на Скај плус со Општина Струмица, Бизнис заедницата и Струмичката епархија од авторките Стојне Митева, Катерина Дафчева и Сузана Мицева.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.