На аеродромот во Истанбул има луксузна продавница за алкохол каде шише виски чини дури 150.000 евра.

Може да се најде сè,  ретки и скапи пијалоци. Шише виски Ballantines чини 9.000 евра а виски Bowmore по цена од 150.000 евра.

Погледнете ги кога ќе одите во Истанбул.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.