Адријана Пол е избрана за најубава од 15.000 атрактивни и допадливи стјуардеси на авиокомпанијата „Катар ерлајнс“. Таа доаѓа од Романија и вели дека е типична девојка од село.

Јас сум девојка од село, потекнувам од Барсана, од Марамуреш. Уживав во моето детство, кога останував со баба ми и дедо ми на нивната фарма. Наутро ги молзевме кравите, а потоа одевме на работа или на училиштеЗаминав од Романија пред осум години, живеејќи во Лондон три години, а потоа дојдов во Катар во 2017 година.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.