Се венчаа Мис Аргентина и Мис Порторико. Маријана Варела и Фабиола Валентин се запознале на изборот за убавина Мис Гранд Интернационал 2020 година, но нивната врска долго време ја чуваа во тајност.

Долго ја криевме нашата врска од јавноста, но решивме да ги отвориме вратите на овој специјален ден, велат тие.

Маријана откри и како се вериле. Нивната дневна соба била исполнета со црвено-бели балони, а на златни балони залепени на прозорците пишувало: „Ќе се омажиш ли за мене?“ Собата исто така била исполнета со свеќи за уште поромантична атмосфера.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.