Ознака: мис на свет
Мода и убавина 02.11.22 | 09:27

Се венчаа Мис Аргентина и Мис Порторико

Се венчаа Мис Аргентина и Мис Порторико. Маријана Варела и Фабиола Валентин се запознале на изборот за убавина Мис Гранд Интернационал 2020 година, но нивната врска долго...

Мода и убавина 10.12.18 | 13:22

Мексиканка ја освои титулата Мис на светот за 2018

26-годишната Ванеса ги победи останатите 117 натпреварувачки, а она што најмногу остави впечаток е што таа е првата Мексиканка која ја добила титулата Мис на светот. Таа...

Калеидоскоп 09.12.18 | 17:51

Мисиците на Србија, Црна Гора и БиХ заиграа „Ужичко коло“ (видео)

Мисиците од Црна Гора, Наталија Глушевиќ, Србија, Ивана Тришиќ и убавицата од Босна и Херцеговина, Ангела Палексиќ, минатата ноќ направија вистинско шоу на изборот „Мис...

Мода и убавина 09.12.18 | 12:48

Ова е Мис на свет 2018

Мексиканката Ванеса Понсе де Леон (26) е избрана за Мис на светот за 2018 година. На новата Мис на светот круната и ја предаде минатогодишната победничка, Индијката Мануши...