Потребно е 3 варени јајца 70 гр сирење 2 виршли 1-2 чешниња лук 1 лажица мајонез 50 гр кокосови снегулки.

Подготовка: Изрендајте варени јајца, лук и сирење.Потоа додадете мајонез и измешајте. Виршлите исечете ги на парчиња со дебелина од 1,5 см. Од смесата формирајте топчиња и во секоја вметнете парче виршла. Свиткајте ги во кокос. Оставете ги малку во фрижидер да се стегнат пред да послужите.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.