Сопругата на Новак откри дека подготвува мешавина од семки и кокосово млеко за појадокот на своите деца.На овој доручек се придружуваат и таа и Ноле.

„Чија семки семе од мака, црница, лен, какао, кокос, каму-маму, ванила и овес, плус кокосово млеко. Само  додадавам свежо овошје и свежо исцеден овошен сок,сува храна се прелива кокосовото млеко-опиша Јелена.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.