Ознака: појадок
Кујнски тефтер 08.12.23 | 22:19

Eве што се појадува во семејството Ѓоковиќ

Сопругата на Новак откри дека подготвува мешавина од семки и кокосово млеко за појадокот на своите деца.На овој доручек се придружуваат и таа и Ноле. „Чија семки семе...

Здравје 06.12.23 | 14:27

Нутриционист предупредува ова популарно овошје да не се јаде за појадок

Ако сте како повеќето, брзате наутро и појадувате нешто што може да се јаде во движење. Затоа, бананите се популарен избор, но според нутриционистот Дерил Џофре, тие треба...

Кујнски тефтер 19.03.23 | 22:21

Идеален појадок за витка линија и добро здравје

Познат и признат балкански доктор и нутриционист ја откри тајната за витката линија на здравите луѓе. Воедно ги објасни основните правила и факти за исхраната. Никогаш...

Здравје 19.03.23 | 21:59

Подобро е да изедете пица одошто секој ден да јадете житарки

Доколку и вие спаѓате во групата луѓе што сметаат дека житарките се еден од најздравите појадоци, се лажете! Житарките за многумина се најчестиот избор за појадок, како...

Кујнски тефтер 30.01.23 | 08:55

Ова не смеете да го доручкувате кога ќе ја минете четириесетката

Појадокот е најважниот оброк во денот. Денес изборот е многу голем, па можете да изберете многу намирници со кои ќе го започнете денот. Сепак, постојат и намирници кои...

Македонија 05.11.22 | 17:07

Што појадуваше премиерот? Вкусен сендвич со мортадела и сок од боровница во кујната на РЕК Битола

Ми беше задоволство што денешниот појадок со вкусен сендвич со мортадела и сок од боровница, го имав во кујната на РЕК Битола, објави на фејсбук премиерот Димитар Ковачевски. Искрено...

Здравје 23.09.22 | 15:51

Ова се најздравите појадоци

Појадокот е најважен оброк во денот. По добар ноќен сон или, особено – по пост, на телото му требаат хранливи материи и енергија што му се неотпходни за да функционира...

Кујнски тефтер 11.06.22 | 09:42

Д-р Солаковиќ открива: Кој е најдобриот појадок за жените, а кој за мажите

Кардиоваскуларниот хирург д-р Емир Солаковиќ открива што е најдобро да се јаде наутро во зависност од тоа дали сте маж или жена. Се будам околу 5:30, а 6 часа ми се доволни...

Здравје 22.04.22 | 22:22

Ова никогаш не смее да ви биде утрински оброк!

Појадокот е најважниот оброк и токму затоа треба добро да внимавате што јадете наутро. Меѓу честите намирници што може да се најдат на трпезата има и такви што нанесуваат...