Министерот за земјоделство Љупчо Николовски заедно со сопругата му го честиташе бракот на својот колега и сопартиец Благој Бочварски, објавувајќи фотографија од свадбата со избраничката Маринела која се одржа синоќа во хотелот „Александар Палас“ во Скопје.

Со Маринела се заедно повеќе од две години, црковна венчавка правеа во мај, а викендов на забава ги собраа пријателите, сопартијците и колегите.

Српскиот министер за градежништво Томислав Момировиќ синоќа тргнал на венчавка кај колегата и министер Благој Бочварски, но на граница чекал повеќе од еден час.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.