Почина долгогодишниот новинар на „Нова Македонија“, еден од основачите на Редакцијата „Екран“, дописник, уредник на „Скопска рубрика“ Димитар Ќуркчиев.

Веста за неговото заминување го соопшти семејството.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.