И оваа година трчавме за поддршка на Ги Запознаваме Ретките Болести .

Одлично издание на Охрид трчаТ . Премногу позитивна енергија и премногу потрошени калории.

Честитки до организаторите за успешното издание, а пред се честитки до сите учесници, напиша на својот фејсбук профил, градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.