Ознака: Охрид трчаТ
Останати спортови 06.06.21 | 12:55

Биљана Кираџиева и Милош Ранчиќ победници на „Охрид трчаТ“, екипно триумф за тимовите „Најк Ран“ и „ИПА“ од Скопје

Биљана Кираџиева и Милош Ранчиќ се победници 21-километарската трка на петтото по ред издание на Атлетската манифестација „Охрид трчаТ“. Ранчиќ полумаратонската делницата...

Останати спортови 05.06.21 | 10:56

Петто издание на Охрид Трчат: Утре посебен време сообраќаен режим од 7:30 до 11 часот

Охрид овој викенд повторно минува во знакот на Атлетската манифестација „Охрид трчаТ“, осмислена како спортско-рекреативен настан што прави спој на трчањето, движењето,...

Останати спортови 04.06.21 | 20:33

„Охрид трчаТ“ викендов по петти пат

Викендов, на градските улици во Охрид, јубилеен петти пат ќе се одржи атлетската манифестација „Охрид трчаТ“. Се известуваат граѓаните, жители на улиците, дистрибутери,...

Останати спортови 28.08.20 | 11:17

Четврто издание на спортската манифестација „Охрид трчаТ“

Под посебни мерки и протоколи согласно насоките на Комисијата за заразни болести в недела 30 август, по четврти пат ќе се одржи спортската манифестација „Охрид трчаТ“. Новонастанатите...

Останати спортови 13.08.20 | 14:57

Градската трка „Охрид трчаТ“ доби дозвола од Комисијата за заразни болести

Комисијата за заразни болести даде дозвола за одржување на спортската манифестација „Охрид трчаТ“ која е закажана за 28 до 30 август. Голема благодарност до Комисијата...

Останати спортови 02.06.19 | 12:46

И покрај дождот Охрид трчише

Теодора Симовиќ (37:56 минути) од Србија и Дарио Ивановски од Македонија (31:55) се победници на десеткилометарската Градска трка што денеска се одржа низ улиците на централното...

Останати спортови 30.05.19 | 10:39

Над 1.500 учесници на годинешното издание на „Охрид трчаТ“

Рекорден број 1.585 натпреварувачи од 20 држави го пријавија учеството на годинешното трето по ред издание на спортско-рекреативната манифестација „Охрид трчаТ“. Подигнувањето...

Здравје 14.05.19 | 16:59

Јунакот Марко ќе трча за поддршка на лицата со ретки болести на „Охрид трчаТ“

Марко Пејчиновски (13) од Охрид, кој со некроза на нозете лани на 28 август за девет часа го преплива Охридското Езеро, иако има здравствен проблем годинава ќе трча за поддршка...

Останати спортови 24.02.19 | 08:58

Уште 100 дена до Охрид трчаТ

Уште точно 100 дена преостануваат до најголемиот спортски викенд во Охрид, кој ќе биде исполнет со многу забава, дружење и трчање. Спортската манифестација „Ohrid running weekend“...