Се чини дека Инстаграм, една од најпопуларните платформи на социјалните мрежи ширум светот, утрово не работи, пишува „Дејли мејл“.

Според DownDetector, проблемите започнале рано утринава и ги погодуваат корисниците ширум светот.

Иако причината за прекинот останува нејасна, од оние кои пријавиле проблеми во ОК, 44 отсто рекле дека имаат проблем со апликацијата, 43 отсто со веб-страницата и 13 отсто со њуз фидот.

MailOnline се обиде да пристапи до профилите на десктоп верзијата на платформата и доби порака за грешка која гласеше:

„Нешто тргна наопаку. Има проблем и страницата не може да се вчита“.

Многу корисници на оваа социјална мрежа на Твитер објавија дека нивниот Инстаграм воопшто не работи.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.