Бојан Јовановски кој издржува казна затвор во затворот „Идризово“ вчера наполни 36 години. Неговата мајка Јасмина напиша емотивна порака за синот единец

На денешен ден 1986-та година во 17,20 часот го родив мојот син единец Бојан. Денеска го прославува својот 36-ти роденден, му посакувам пред се и над се да ни е жив и здрав,а за останатото ќе се бориме заеднички и до крај. Среќен роденден Бојан, да си ни жив и здрав, напиша неговата мајкаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.