Ознака: бојан јовановски
Црна хроника 13.09.19 | 10:22

Продолжен притворот на Боки 13

Кривичниот суд вчера му ја продолжи меркара притвор на Бојан Јовановски на уште 30 дена, нефицијално дознава Фокус. Јовановски веќе два месеци е во притвор во истражниот...

Црна хроника 12.09.19 | 11:31

Боки 13 повторно на Клиника

Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски познат како Боки 13 утринава повторно бил однесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. На Јовановски му биле...

Македонија 20.08.19 | 15:49

Германски Стандард: Светкавиот Боки 13 ги растрепери Македонците

Влијаење врз обвинители, многу пари и добри врски: шоуменот Бојан Јовановски ѝ донесе неволја на владата во Скопје, пишува германски Стандард. Аферата ги има сите состојки...

Македонија 18.08.19 | 23:39

Рахиќ демантира: Боки 13 не примил инјекции ниту барал преместување на психијатрија

Есад Рахиќ директорот на затворот во Шутка, каде се наоѓа Бојан Јовановски, еден од притворените за случајот „Рекет“ ги демантира информациите објавени во српски Курир...

Македонија 18.08.19 | 19:34

Костадинов прашува, Костадинов да одговори: Со кого се среќавал од осомничените за Рекет?

Костадинов: Опозицијата да каже пред јавноста со кого се среќавала од осомничените! Ова е прашањето кое портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов го повторува секој...

Македонија 12.08.19 | 08:16

Македонска реалност: Секоја држава има мафија, само нашата мафија – има држава

Ви ја пренесуваме нанјновата колумна на Драган Павловиќ Латас насловена Боки Тредичи, од ///// Што да кажам? Штом Заев го зема Цацко да му биде советник во кабинетот прашање...

Македонија 11.08.19 | 15:33

„Рекет“ покажа дека силата на Боки 13 извира од Заев

Дали Бојан Јовановски го организирал сам сучајот Рекет без знаење на премиерот Зоран Заев и специјалната обвинителка Катица Јанева?! Видеата кои ги објави италијанскиот...

Македонија 10.08.19 | 09:14

Триесетминутно видео открива нови моменти: Боки 13 го уверува Камчев дека Заев нема да прави никакви проблеми

Се појави ново видео од речиси половина час, во кое главно се слушаат разговори меѓу Орце Камчев, Бојан Јовановски- Боки 13 и специјалната обвинителка Катица Јанева. Тие...

Македонија 10.08.19 | 07:59

Боки 13 открива дека за „Рекет“ знаел и Заев

Ла Верита утринава објави трето продолжение за случајот Рекет во кој Боки 13 изнуди 1,5 милиони евра од Орце Камчев. Во него Боки 13 и Катица Јанева го убедуваат Орце Камчев...

Македонија 10.08.19 | 07:35

Ла Верита открива: Колку Боки Трендичи бил во координација со Заев за аферата Рекет

Ви го пренесуваме во целост текстот на Ларис Гајзер објавен во печатеното издание Ла Верита Од четвртокот и петокот, Ла Верита стана примарен медиум за информирање...

Македонија 10.08.19 | 06:54

Катица во нов разговор: Јас сум премногу ангажирана затоа не ја држам Лиле редовно под контрола, инаку она без мене не може ништо

Јас сум премногу ангажирана затоа не ја држам редовно под контрола, инаку она без мене не може ништо – му вели специјалната обвинителка Катица Јанева на бизнисменот...

Македонија 09.08.19 | 21:54

Боки 13 на полицијата: Ако ме убијат, доказите против Заев се кај мојата мајка

Ако ме убијат, доказите против Заев се кај мојата мајка – им изјавил Бојан Јовановски на полицајците кога го привеле, објавува српски Курир на насловната страница. Понатаму...

Македонија 09.08.19 | 08:54

Камчев до Боки 13: Чифлигнаец ми се јави и ми бараше за обвинителката Лиле Стефанова за дуќан и стоматолошки ординации

Во снимката што утрово ја објави италијанскиот весник Ла Верита бизнисменот Орце Камчев му вели на Бојан Јовановски: Чифлигнаец ми се јави и ми бараше за обвинителката...

Македонија 09.08.19 | 07:15

 La Verità со ново видео: Не се секирај за ништо се ќе биде во ред – му вели Катица на Камчев

Не се секирај за ништо се ќе биде во ред- му вели женски глас на македонскиот бизнисмен Орце Камчев, за кој се тврди дека е гласот на специјалната обвинителка Катица Јанева. Во...

Македонија 08.08.19 | 18:36

Додека Камчев го собирал милионот за рекетот, во СЈО мислеле дека се спрема да бега

Парите од снимката на италијанскиот весник „Ла Верита“, според информациите на Телма од истражни органи, се подигнати како позајмица преку Банка во која сопственички...

Македонија 06.08.19 | 09:14

Заев, Шеќеринска и Ременски го крунисаа „кралот“ Боки 13-ка, Заев мора да му ја симне круната и да го растури кралството на рекетот!

„Ова е време во кое правдата стапува на сцена, време во кое не смее да има штедење во борбата против криминалот и корупцијата. Никој не е привилегиран и никој нема да...

Македонија 05.08.19 | 14:41

Владата го демантира Боки13: Ни Заев ни Рашковски не потпишале меморандум за соработка со Меѓународниот сојуз на Јовановски

Владата, премиерот и генералниот секретар на Владата немаат потпишано меморандум за соработка со Меѓународниот сојуз, одговорил владиниот портпарол на прашањето на...

Македонија 05.08.19 | 14:01

За Кирацовски ВМРО-ДПМНЕ е виновна за рекет, а тој не можел да претпостави што прави неговиот познаник Боки 13

За него во јавноста сега доста се зборува. Откако СДСМ на чело со Зоран Заев дојде на власт, Александар Кирацовски како генерален секратар на партијата, функција што...

Македонија 04.08.19 | 09:58

Криминалниот октопод на СДСМ со своите пипци навлезе во секоја пора

Македонското општество се гуши во криминалот и корупцијата на власта. Криминалниот октопод на СДСМ со своите пипци навлезе во секоја пора. Инволвираноста на високи...

Македонија 03.08.19 | 20:12

Богоев: Не сум оттуѓил ниту една парцела за идеите на Боки 13

Градоначалникот на општина Карпош, Стефан Богоев, тврди дека не отуѓил ниту една парцела за идеите на осомничениот во аферата „Рекет“, Бојан Јовановски Боки 13. Засега...