Овен (21.03 – 20.04)

РАБОТА: Неделава ве очекува можност да дојдете до подобри комуникации со претпоставените. Ќе успеете да направите промена на работен план.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа личност која често ја сретнувате во ваштата средина, но се уште немате воспоставено комуникација.

ЗДРАВЈЕ: Потребно е да посетите стоматолог.

Бик (21.04 – 21.05)

РАБОТА: Немојте да брзате со донесување на одлука за промена на работното место, затоа што сега не е време за тоа.

ЉУБОВ: Пред вас е интересна недела со нови пријателства и лесно може да се појави личност за нова врска. Отворени сте за убави случувања.

ЗДРАВЈЕ: Погрижете се за холестеролот.

Близнаци (22.05 – 22.06)

РАБОТА: Размислувајте на тоа како да направите некоја заштеда. Насочете се кон тоа како подобро да ги зачувате вашите пари.

ЉУБОВ: Имате максимална доверба во саканата личност и добро се чувствувате кога сте покрај неа.

ЗДРАВЈЕ: Избенувајте ги пороците и нездравиот начин на живот.

Рак (22.06 – 22.07)

РАБОТА: Бизнис партнерот ќе ви ја покаже својата посветеност и ќе успеете да дојдете до тоа подобро да ја зацврстите соработката.

ЉУБОВ: Ќе успеете да освоите срце на една нова личност со која ве очекува многу убава и интересна врска.

ЗДРАВЈЕ: Можна е појава на алергија.

Лав (23.07 – 22.08)

РАБОТА: Време е да се потрудите малку повеќе околу работата, затоа што во последно време малку ги имате запостевено некои од обврските.

ЉУБОВ: Го посакувате истото како и вашиот парнер, но без оглед на тоа продолжувате со конфликтната и тензичната ситуација.

ЗДРАВЈЕ: Премногу сте исцрпени.

Девица (23.08 – 22.09)

РАБОТА: Неделава ќе добиете лоши вести, но како и што очекувавте ќе заблескате со својот план за криза. Тоа ќе ги воодушеви претпоставените.

ЉУБОВ: Стабилна ситуација на полето на љубовта е пред вас, па на ова поле нема да имате грижи.

ЗДРАВЈЕ: Можно е зголемување на телесната температура.

Вага (23.09 – 22.10)

РАБОТА: Неделава е поволен за финансии. Ќе имате можност да дојдете до поголема добивка и заработка.

ЉУБОВ: Ви пристигнува можност за ново пријателство со личност која веќе на самиот почеток отворено ќе ви ги покаже своите намери.

ЗДРАВЈЕ: Чувајте се во сообраќајот, можен е пад на концентрацијата.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

РАБОТА: Неделава не е поволен период за големи бизнис промени и најдобро би било да се држите само до вообичаените обврски.

ЉУБОВ: Пристигнува нов пресврт и во вашиот живот влегува една личност со која не сте очекувале страст и врска.

ЗДРАВЈЕ: Потребна ви е релаксација.

Стрелец (22.11 – 21.12)

РАБОТА: Можно е позитивно да ја искористите својата шанса за да докажувате и да напредувате.

ЉУБОВ: Доколку ви се допаѓа личност родена во знакот на Рак, можно е до таа врска малку потешко да дојде.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте ги цигарите.

Јарец (22.12 – 20.01)

РАБОТА: Неделава време е да се посветите со враќање на некои долгови, што во материјална смисла, што во вид на услуга.

ЉУБОВ: Можно е сега да не ве очекуваат поголеми промени на полето на љубовта, па оваа недела очекувајте стагнација.

ЗДРАВЈЕ: Поволен период за ослободување на вишокот килограми.

Водолија (21.01 – 19.02)

РАБОТА: Мал пад на концентрацијата е можен, но генерално на полето на работата, па не би требало да имате поголеми проблеми.

ЉУБОВ: Можно е да сте многу чувствителни и раздразливи и лесно да влегувате во конфликти околу било која ситница на ова поле.

ЗДРАВЈЕ: Препораката е да одмарате повеќе од потребното.

Риби (20.02 – 20.03)

РАБОТА: Доста сте безгрижни и не ве очекуваат поголеми проблеми на ова поле. Состојбата е многу генерално добра и стабилна.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа некоја личност која делува срамежливо и повлечено. Ќе ви биде потребно доста време да остварите подобар однос со неа.

ЗДРАВЈЕ: Можна е појава на несоница.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.