Oдносите понекогаш се нестабилни и непредвидливи, но конфликтите обично може да се решат преку отворена комуникација. Додека некои луѓе избираат конструктивни стратегии за решавање на конфликтот, некои се свртуваат кон нездрави тактики за да направат другите да се чувствуваат лошо што ги повредиле. Ова се знаци кои сакаат да ја играат жртвата и се подготвени да се нурнат во крокодилски солзи за да го добијат она што го сакаат.

Рак

Во почетокот, Раковите се обидуваат да ја прекинат кавгата со транспарентна комуникација. Ако не успеат, овие луѓе почнуваат да ја глумат жртвата и пукаат во солзи за да се чувствува лошо на другата страна. Без разлика дали се согласувате со нив или не, покажете им дека слушате. Раковите само сакаат да знаат дека ги цените.

Девица

Девиците обично сакаат да имаат логични расправии, но понекогаш личноста со која се расправаат не реагира на тоа. Кога ќе видат дека нивниот разумен пристап не функционира, Девиците почнуваат да леат крокодилски солзи. Сакаат другата страна да мисли дека тепачката емотивно ги уништила иако длабоко во себе знаат што прават.

Риба

Овие луѓе често пукаат во солзи кога ќе се најдат во чувствителна ситуација. Ако некој им се соочи за грешка или нешто лошо што го направиле, тие горко плачат и се преправаат дека се повредени. Тие го прават тоа само за да можат да ги придобијат неговите симпатии и да го натераат да престане да им се лути.

Близнаци

Близнаците се опортунисти кои немаат проблем да ги охрабрат своите пријатели да танцуваат на нивната музика. Тие знаат дека пролевањето лажни солзи ќе ја разбие секоја напната ситуација и ќе им донесе победа дури и ако знаат дека грешат.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.