Ознака: знаци
Астро 07.01.23 | 20:10

Луѓето родени во овие хороскопски знаци сакаат да глумат жртви

Oдносите понекогаш се нестабилни и непредвидливи, но конфликтите обично може да се решат преку отворена комуникација. Додека некои луѓе избираат конструктивни стратегии...

Астро 06.01.23 | 20:30

Бидете на штрек: Овие хороскопски знаци одеднаш ќе престанат да ви се јавуваат

Астрологијата може да биде корисна алатка кога станува збор за љубовта. Покрај тоа што ја открива хороскопската компатибилност, исто така ни помага да откриеме кои...

Астро 22.12.22 | 20:23

Овие хороскопски знаци не знаат да се контролираат и најчесто имаат изливи на гнев во врската

Некои луѓе имаат проблем да ги контролираат своите емоции, па може да имаат испади на лути, особено ако се во врска. Додека некои се обидуваат сами да го решат она што...

Астро 24.11.22 | 22:58

Ова се ментално најсилните хороскопски знаци

Секој хороскопски знак има свои квалитети, но особено се истакнуваат луѓето родени во овие три знаци. Тие се предодредени за голем успех. Неуспехот не им е опција, се...

Астро 01.11.22 | 15:52

Овие три знаци ќе пливаат во пари во ноември: Eве што им носи новиот месец, особено еден знак да игра игри на среќа!

Астролозите ги именуваа знаците на Зодијакот, чии претставници ќе бидат особено успешни во бизнисот и ќе можат да ја подобрат својата финансиска состојба следната...

Здравје 17.05.22 | 20:38

Ако имате некој од овие симптоми, можеби сте алергични на одредена храна

Различни овошја, бадеми, кикирики – секоја храна може да предизвика алергии, покажа студијата на Националниот институт за здравје. Некои знаци дека сте алергични на...

Здравје 03.02.22 | 15:01

Знаци дека можеби сте имале омикрон, а не сте знаеле

Омикрон досега се покажа како сој кој предизвикува поблаги и поподносливи симптоми. Тој влијае на горниот респираторен систем, што значи дека белите дробови на повеќето...

Астро 30.12.21 | 09:55

Најдобрите совети за секој хороскопски знак за 2022 година

Дали ве интересира со какви предизвици ќе се соочите во новата 2022 година? Дознајте кој совет треба да го следите и како да се справите со сето она што ќе ви излезе на пат,...

Астро 07.12.21 | 23:54

До средината на месецов: Неочекувани пари за 4 хороскопски знаци

Астролозите се согласуваат дека во декември некои хороскопски знаци ќе имаат повеќе финансиски од другите. ВАГА – Марс почна да прави добри аспекти, па ќе можете да...

Астро 03.12.21 | 13:24

Утре во 08.44 ќе се случи нешто неверојатно: Доаѓа најмоќниот астро период, 4 хороскопски знаци се на удар

Младата месечина во Стрелец ќе биде утре во 08:44 часот, а бидејќи овој астролошки настан ќе се совпадне со претстојното затемнување на Сонцето во истиот знак, навестува...

Астро 25.11.21 | 21:29

На нив ѕвездите ќе им бидат наклонети во декември: Ги чека вистинска магија

Крајот на годината е близу, наредната не очекуваат нови астролошки предизвици, а експертите за небесни услови тврдат дека последниот месец од годината ќе донесе посебни...

Астро 11.11.21 | 18:40

Во наредните години животот на овие знаци ќе им се смени од корен: Пред нив е период на успех и луда среќа!

Следните 5. години ќе бидат исполнети со среќа, успех и просперитет за одредени знаци. Овие знаци ќе можат да кажат дека се родени под среќна ѕвезда. Ќе постигнат се што...

Астро 08.11.21 | 14:56

Доаѓа прекрасна недела за три хороскопски знаци

Есен е, но неколку знаци ќе бидат преполни со енергија. Тоа започнува со конјункцијата на Марс и Меркур кога планетата на инстинктот ги здружува силите со планетата...

Психологија 05.11.21 | 19:09

Знаци кои може да ви навестат дали љубовта на вашето момче е вистинска или само комбинација

Честопати, девојката не е сигурна околу својата позиција во врската и сѐ што е поврзано со тоа, па во умот се вртат прашањата „Зошто не сакаше да ми се јави пред пријателите?“,...

Астро 20.10.21 | 14:26

Денеска е полна месечина: Најмногу ќе влијае врз овие три хороскопски знаци

Полната месечина што ќе имаме можност да ја видиме на ноќното небо вечерва на трите хороскопски знаци има многу поголемо влијание и тие треба денеска да внимаваат. Имено,...

Астро 21.09.21 | 12:38

Подгответе се за неочекувани пресврти во октомври: Овие знаци ќе се соочат со големи промени

Хороскопот за октомври предвидува големи промени на полето на љубовта за Овен, Лав и Јарец. Овие три знаци треба да се подготват за неочекувани пресврти. Овен Осамениот...

Астро 26.07.21 | 12:34

Во aвгуст: Овие три знаци ќе имаат повеќе пари од кога било!

Астролозите истакнуваат дека август ќе биде поволен месец за многу знаци на Зодијакот. Нè очекуваат бројни авантури, патувања, нови љубови, а само 3 хороскопски знаци...

Астро 19.07.21 | 23:32

Богатството и среќата им се судбина: Овие 4 хороскопски знаци владеат со светот

Овие знаци се сметаат за „помоќни“ во социјална смисла, што не значи дека нужно се должи на хороскопот. Секој има своја личност и карактер, без оглед на хороскопскиот...

Астро 19.07.21 | 23:21

21 јули менува сè: Венера влегува во знакот на Девица и носи големи промени за овие хороскопски знаци!

Венера, планетата на љубовта, убавината и уживањето, влегува во знакот на Девица на 21 јули, а Марс ќе ѝ се придружи на 27 јули. Поради влијанието на овие две планети, емоциите...

Астро 13.07.21 | 08:52

За овие хороскопски знаци 2021-ва ќе биде најтешка година

Припадниците на овие три хороскопски знаци ќе имаат голем број ограничувања во остварувањето на своите амбиции. Позицијата на планетите ќе влијае лошо на нивното поле...