Овен
Работа: Важно ви е животната средина да го почитува вашето мислење или дека некој посериозно ги разбира бизнис идеите за кои се залагате. Бидете внимателни пред лицето кое го предизвикува вашиот начин на размислување.
Љубов: Нема причина да се однесуваме премногу строго кон партнерот. Прифатете нечие извинување. Не заборавајте, доброто се враќа со добро.
Здравје: Проблеми со грлото.

Бик
Работа: Вие постапувате мудро во различни ситуации кога се решаваат деловни интереси, но вашето влијание или авторитет опаѓа во друштво на блиски пријатели.
Љубов: Вашата емоционална несигурност или психолошка нерамнотежа лошо се одразува во односот со саканата личност.
Здравје: Проверете ја крвната слика.

Близнаци
Работа: Од вас е мудро да дадете завршна изјава што ќе претставува позитивна пресвртница во деловниот дијалог. Бидете разумни, но исто така одговорни за сè што работитево односот со вашите соработници.
Љубов: Важно е правилно да ги контролирате вашите импулси и чувства на љубомора. Партнерот нема да ги толерира вашите забелешки кои можеби наликуваат на љубовни провокации.
Здравје: Проблеми со кожата.

Рак
Работа: Избегнувајте лице кое носи дополнителна нервоза и го комплицира вашиот однос со соработниците. Ако сте заинтересирани да стекнете нечија доверба, треба да делувате присебно.
Љубов: Важно е да ја разберете љубената личност и работите што ги премолчува. Тенка е границата на спојуавње или поделба.
Здравје: Добро се чувствувате.

Лав
Работа: Ако не ви се допаѓа нечие однесување, внимателно треба да ги одберете зборовите што ги користите за да им се обратите на своите соработници. Во обидот да го отфрлите мислењето на некого, немате соодветна мерка или претпазливост.
Љубов: Вие реагирате премногу импулсивно кон блиско лице. Треба да имате доволно трпение или разбирање за нечии слабости.
Здравје: Напнато.

Девица
Работа: Додека некој упорно тактизира и смислува различни планови, вие ефективно и ефикасно ги спроведувате практичните одлуки. Поседувате чувство за добра деловна организација и смислено повлекувате успешни потези.
Љубов: Нема потреба да го оптоварувате вашиот партнер со големи барања. Ја пропуштате самокритиката или чувството за умереност.
Здравје: Добро се чувствувате.

Терезија

Работа: Понекогаш новите предизвици делуваат како дополнителен поттик за да ги докажете своите професионални способности. На крајот, ве чекаат позитивни резултати.
Љубов: Дајте си целосно емотивно задоволство или возбудлива забава за двајца. Ве радува нечие присуство и покана за средба.
Здравје: Проблеми со стомакот.

Скорпија
Работа: Имате претчувство дека некој ве измамува или дека избегнувате добра деловна можност. Тешко е да се помирите со различните неправилности кои постојат во вашето опкружување.
Љубов: Вие изгледате загрижени. Избегнете го принципот на емоционално казнување или ново ривалство во односот со саканата личност.
Здравје: Најдете начин да се опуштите.

Стрелец
Работа: Се обидувате да ја одложите средбата со лице кое ве иритира со своето однесување. Важно е да се разгледа практичната страна на деловните договори.
Љубов: Вие сте вознемирени од нечие присуство. За среќа, партнерот има добра идеја и може да ве расположи на различни начини.
Здравје: Добро се чувствувате.

Јарец
Работа: Впечатокот што го имате во однос на едно лице се потврдува како точен и затоа не ја потиснува вашата интуиција. Постојат ситуации каде што е тешко да се објасни причината и ефектот.
Љубов: Ако вашите чувства се во согласност со гласот на разумот, постапувајте според вашата совест без детални објаснувања и чувства на вина.
Здравје: Проблеми со забите.

Водолија
Работа: Можете да интерпретирате нечиј одговор на различни начини, но на крајот не го добивате она што го сакате. Имате впечаток дека сте биле неправедно оштетени во однос на соработниците или дека некој ве доведува на неблагодарна деловна позиција.
Љубов: Настаните од љубовниот живот изгледаат многу возбудливо. Чувствувате голем ентузијазам и радост во присуството на некој.
Здравје: Нервозни сте.

Риби
Работа: Обрнете внимание на различни информации што имаат значајно значење. Важно е да се зачува довербата кај блиските соработници и да се прифатат некои посовремени идеи во бизнисот.
Љубов: Кога ќе се сретнете со саканата личност, бидете доволно паметни за да се потпрете на своите чувства. Ве очекува заедничка радост.
Здравје: Корегирајте ја исхраната.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.