За прв пат од април 2022 година, ниту една планета не е ретроградна, така што ништо нема да застане на патот да ги постигнете вашите новогодишни одлуки. За разлика од крајот на минатата година и цел јануари, почетокот на февруари носи помирен период.

Марс во Близнаци создава квадрат со Венера во Риби денеска, 4 февруари, поради што тој датум се смета за најсреќниот ден во месецот. Сите знаци ќе ги почувствуваат позитивните вибрации на овие планети, но четири знаци може да очекуваат најмногу возбуда.

Близнаци

Ќе почувствувате бран на позитивна енергија. Одлично време е за дружење, вмрежување и дискусија за плановите и целите со колегите. Овој транзит ќе ја зголеми вашата креативност.

Ако се чувствувате како да одите во премногу различни насоки одеднаш, обидете се да го стесните вашиот фокус на една тема.

Шкорпија

Во последно време размислувате за посериозни аспекти од животот, но овој транзит ве поттикнува да ги канализирате тие чувства во нов проект. Ослободете го вашиот креативен дух бидејќи денешната инспирација доаѓа од најчудните извори.

Доколку сте во врска, одлично време е повторно да ги разгорите страстите, додека слободните би можеле да запознаат некој кој ќе им го разбуди умот.

Водолија

Многу Водолии ќе почнат да заработуваат повеќе. Добро време е да се почестите со нешто, но не претерувајте.

Ќе почувствувате потреба да вложите време, енергија или пари во потрагата по нови цели и идеи. Овој транзит ја буди вашата спонтаност и креативност.

Риби

Вашиот љубовен и семеен живот ќе бидат полни со возбуда и повремено со драма. Ќе почувствувате потреба да преземете акција и да го промените она од што не сте задоволни.

Иако не треба непотребно да иницирате конфликти, ќе сфатите дека треба да се ставите себеси и вашите потреби на прво место. Сега е време да се посветите на остварување на вашите желби.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.