Астролозите посочија кои знаци од Зодијакот најмногу ја насмевнуваат среќата. Знаат да ја искористат секоја прилика за да се збогатат, а најмногу профитираат од игрите на среќа!

Според астролозите, најчести добитници на лотарии и игри на среќа се претставниците на овие три знаци – Девица, Близнаци и ВодолијаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.