Ознака: игри на среќа
Економија 16.10.23 | 18:10

Измените на Законот за игрите на среќа ја поминаа собраниската комисија

Измените и дополнувањата на Законот за игрите на среќа и забавните игри добија поддршка од членовите на собраниската Комисија за европски прашања. За опозициските...

Македонија 28.09.23 | 12:46

Стоилковски: Дали Артан Груби ја уортачи Македонија со бугарски мафијаш кој се наоѓа во притвор?

Веднаш на почеток, постои ли договор којшто Лотарија на Македонија го потпишала со бугарска компанија за онлајн коцкање? Дали тоа е компанијата 7777.бг, клон на четирите...

Економија 27.09.23 | 16:12

АСОМ: Незаконска и дискриминирачка одлука на Владата за нови приредувачи на игри на среќа

Изразуваме силен револт во однос на вчерашната медиумска објава на Државната лотарија на Македонија, во која се информира за започнување на постапка за основање на...

Македонија 27.09.23 | 15:28

АСОМ: Незаконска и дискриминирачка одлука на Владата за нови приредувачи на игри на среќа

Изразуваме силен револт во однос на вчерашното соопштение на Државната лотарија на Македонија, во која се информира за започнување на постапка за основање на трговски...

Македонија 19.09.23 | 12:58

Со ќутенката „загрижената“ влада тајно формира 3 нови друштва за коцкање преку интернет

Тајно и на мала врата Владата уште пред три месеци донела одлука да овозможи почнување постапка за основање три нови друштва за приредување интернет игри на среќа, кои...

Астро 30.07.23 | 15:19

Астролозите откриваат кој има најмногу среќа во игрите

Хороскопски знаци кои имаат најмногу среќа на лотарија. Астролозите посочија кои знаци од Зодијакот најмногу ја насмевнуваат среќата. Знаат да ја искористат секоја...

Астро 24.07.23 | 19:47

Астролозите посочија: Овие знаци профитираат од игри на среќа

Астролозите посочија кои знаци од Зодијакот најмногу ја насмевнуваат среќата. Знаат да ја искористат секоја прилика за да се збогатат, а најмногу профитираат од игрите...

Црна хроника 08.03.23 | 13:11

Надополнувал кредити, доби кривична пријава за приредување игри на среќа без лиценца

На 07.03.2023 околу 11:50 часот на улица „Видое Смилевски Бато“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Л.Т.(23) од тетовски Требош. Тој се сомничи...

Економија 08.03.23 | 11:30

Ќе ги затвори компаниите и ќе поттикне сива економија: Стопанска комора бара повлекување на новиот Закон за игри на среќа

Групацијата за игри на среќа при Стопанската комора на Македонија уште еднаш јавно го изразува ставот на приредувачите на игри на среќа во пресрет на носењето на новиот...

Македонија 27.02.23 | 12:46

„Не одлучувате за роботи туку за човечки судбини“, им порачаа на власта вработените во секторот игри на среќа

Не одлучувате за роботи туку за човечки судбини – им порача на Владата и на Собранието Здружението на вработени во секторот игри на среќа „Сакам да работам“ во јавно...

Економија 25.02.23 | 12:28

Приредувачите на игри на среќа ќе излезат на масовни протести, се плашат дека Владата нема да се откаже од противуставните законски измени

Очигледно е дека некој сѐ уште не ја разбира сериозноста на последиците кои ќе ги предизвика усвојувањето на овој Предлог-закон за изменување и дополнување на законот...

Црна хроника 10.02.23 | 18:59

Во нелегални коцкарници во Скопје запленети 50-ина лаптопи и уапсени десетина странски државјани

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при Бирото за јавна безбедност на МВР, Сектор за економски криминал и корупција, Сектор за компјутерски...

Економија 07.02.23 | 22:48

Казината и обложувалниците ќе мора да бидат минимум 500 метри оддалечени од училиштата

Владата, на седница, го утврди Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за игрите на среќа и за забавните игри, предложен од Министерството за финансии. Со...

Астро 20.11.22 | 14:48

Астролозите откриваат кој има најмногу среќа во игрите

Хороскопски знаци кои имаат најмногу среќа на лотарија Астролозите посочија кои знаци од Зодијакот најмногу ја насмевнуваат среќата. Знаат да ја искористат секоја...

Астро 17.11.22 | 13:46

Астролозите откриваат кој има најмногу среќа во игрите

Хороскопски знаци кои имаат најмногу среќа на лотарија Астролозите посочија кои знаци од Зодијакот најмногу ја насмевнуваат среќата. Знаат да ја искористат секоја...

Останати спортови 01.09.22 | 12:04

Законот го дадоа на Уставен суд: И приватните обложувалници сакаат да приредуваат интернет игри на среќа

Уставниот суд на денешната седница ќе ја разгледа иницијативата поднесена на член од Законот за игрите на среќа и за забавните игри. Подносител на иницијативата, како...