Во Москва е спречен терористички напад на железничката станица, пренесува „РИА новости“.

Во Москва е уапсен маж кој планирал да разнесе железничка цистерна, соопшти Истражниот комитет на Русија.

Засега не се познати повеќе детали.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.