Бујар Фундај (41) од Косово со нож ја масакрирал бремената Ванеса Балан (27) на прагот од нејзиниот стан во Тревизо, а според италијанските медиуми, суровиот убиец бил опседнат со Ванеса со која своевремено работел во супермаркетот „Еуроспин“.

Страшното злосторство се случило вчера, а било откриено кога долгогодишното момче на Ванеса, со кое има четиригодишно дете, се вратило од работа и ја нашло во локва крв.

Во текот на истрагата, полицијата утврдила дека Ванеса, која била во третиот месец од бременоста, се бранела грчевито и дека имала голем број одбранбени рани на рацете, но дека убиецот најмалку седум пати ја прободел во градите и побегнал.

Бујар Фундај (41) од Косово со нож ја масакрирал бремената Ванеса Балан (27) на прагот од нејзиниот стан во Тревизо, а според италијанските медиуми, суровиот убиец бил опседнат со Ванеса со која своевремено работел во супермаркетот „Еуроспин“.

Набрзо било утврдено дека Ванеса во октомври пријавила дека ја демне извесен Бујар Фундај од Косово, а како што пренесуваат италијанските портали го запознала додека работел во супермаркет бидејќи бил доставувач.

Според извори од италијанските медиуми, Ванеса и Бујар имале кратка романса, а тој не сакал да се помири со раскинувањето и почнал да ја демне и да и се заканува со наводно експлицитни видеа од нив двајца, поради што таа го пријавила.

Кобниот ден Бујар ја чекал Ванеса да биде сама во куќата, односно нејзиниот партнер да им го однесе детето во градинка и да оди на работа, а потоа и заѕвонил на вратата и штом таа отворила се нафрлил на неа.

Убиецот ја удрил трудницата неколку пати по лицето, а потоа извадил нож. Жената жестоко се бранела, но убиецот ја прободел неколку пати во стомакот и кога паднала во локва крв, тој се свртел и побегнал.

Бујар синоќа бил уапсен во куќата во која живеел во околината на Тревизо, а на прашањата на италијанската полиција не сакал да одговори и да открие зошто ја убил бремената Ванеса.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.