Ознака: бремена
Здравје 06.10.21 | 21:07

Во Србија почина 20-годишна жена од коронавирус, бремена со близнаци

Дваесетгодишна жена од Књажевац, која била бремена со близнаци, починала синоќа во Клиничкиот центар во Ниш, од последиците од ковид-19, потврдија за српските медиуми...

Естрада 11.08.21 | 22:34

Водителката Милена е бремена, чека втора ќерка

Убавата и згодна водителка, Милена Антовска Станковска по втор пат ќе стане мајка. Да вистина е, на половина бременост сум. Уште малку и ќе бидам во петтиот месец. Очекувам...

Естрада 28.07.21 | 09:05

Парис Хилтон е бремена со прво дете

Парис Хилтон е бремена и заедно со нејзиниот свршеник Картер Реум го чекаат своето прво дете. Двојката уште лани изрази подготвеност да основа семејство. Во јануари,...

Калеидоскоп 24.02.21 | 11:04

Меган Маркл првпат во јавноста откако објави дека е бремена

Откако на 14 февруари ги споделија вестите за бременоста, Меган Маркл и принцот Хари првпат јавно се појавија и тоа по пат на видео снимка која што ја направиле во нивниот...

Свет 21.02.21 | 19:45

Убиство ја потресе Турција: Правеле селфи, па ја турнал трудната сопруга од карпа за животното осигурување

Четириесетгодишниот Хасан Ајсал од Турција е уапсен за убиството на неговата сопруга Семра Ајсал (32) и нивното неродено бебе. За време на нивниот одмор во Долината на...

Калеидоскоп 16.02.21 | 10:07

По веста дека Меган е бремена, се огласи и Бакингемската палата

Принцот Хари и Меган Маркл на Денот на вљубените објавија дека го очекуваат своето второ дете, а сега по тој повод се огласи и Бакингемската палата. Претставниците на...

Калеидоскоп 11.02.21 | 12:39

Сестрата на Дачиќ ќе стане мајка на 48 години

Актерката Емица Дачиќ, сестра на поранешниот српски вицепремиер Ивица Дачиќ, е бремена и чека дете во својата петта деценија. Самиот тој пред неколку дена ја потврди...

Македонија 10.12.20 | 23:51

Младата трудница која почина од ковид-19 имала дијабет и други здравствени проблеми

Дваесет и двегодишната трудница која почина од ковид-19 имала дијабет и проблеми со тироидната жлезда, појасни Министерството за здравство. Таа на 26 ноември од Клиниката...

Македонија 10.12.20 | 19:21

Била бремена – 22-годишната девојка е најмладата жртва на пандемијата

22-годишна бремена скопјанка без претходни коморбидитети е најмладата жртва на коронавирусот во земјава од почетокот на пандемијата. Според неофицијални информации,...

Свет 02.12.20 | 13:30

Се обидела да шверцува кокаин во лажен труднички стомак од лубеница

Бразилка е уапсена откако при нејзин претрес се покажало дека трудничкиот стомак  е лажен. Таа под фустанот сокрила лубеница полна со пакетчиња кокаин, и се преправала...

Естрада 27.10.20 | 09:35

Емили Ратајковски е бремена: Нема да го одредуваме полот на бебето додека не наполни 18 години

Една од најпознатите топ-модели на светот, Емили Ратајковски, објави дека е бремена преку фотосесија за магазинот „Вог“ во која го покажа трудничкото стомаче. Сепак,...

Филм 02.09.20 | 15:42

Сликите откриваат: Поранешната сопруга на Том Круз, Кејти Холмс, повторно е трудна

Поранешната сопруга на Том Круз, Кејти Холмс, најверојатно е трудна, пишуваат светските таблиди. Иако за љубовниот живот на 41-годишната Холмс има само нагаѓања дали...

Музика 09.05.20 | 21:05

Џеј Ло и Алекс ја откажаа свадбата, но очекуваат принова?

Пред пандемијата на коронавирус, светот беше во исчекување да ја види една од најочекуваните свадби во годината – онаа на пејачката Џенифер Лопез и нејзиниот вереник...

Естрада 05.03.20 | 10:03

Keјти Пери откри дека е бремена во видеоспот

Триесетипетгодишната пејачка Кејти Пери во новиот видеоспот за песната „Never Worn White“, го откри трудничкото стомаче. Баладата му е посветена на нејзиниот партнер, актерот...

Калеидоскоп 02.03.20 | 11:25

Кејт Мидлтон бремена по четврти пат?

Велика Британија е на нозе по гласините и пишувањата на некои таблоиди, дека војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон е повторно бремена. Според таблоидот „Глоуб“, Кејт е...

Семејство 01.01.20 | 14:03

Слаткар ќе стане татко, Сања Николиќ е бремена

Популарниот рапер Марко Маринковиќ – Слаткар новата година ја дочека со прекрасна вест. Неговата сопруга, поранешната водителка, манекенка и мис на Македонија, Сања...

Калеидоскоп 22.11.19 | 12:15

Меган повторно бременa, девојчето ќе се вика Дајана

Седум месеци откако го роди своето прво дете, Меган Маркл е повторно бремена и чека девојче. Гласините за тоа започнаа откако Меган на почетокот од месецов е снимена...

Калеидоскоп 22.11.19 | 09:59

Со нозе по глава крвнички тепа жена во деветти месец од бременоста

Вознемирувачко видео од напад врз жена во поодмината бременост ја вознемири австралиската јавност. Инцидентот се случил во кафуле во Сиднеј, кога маж, кој подоцна е...

Калеидоскоп 21.11.19 | 23:24

Меган и Хари веќе размислуваат за второ дете?

По приказните за кавгите и несогласувањата со остатокот од кралското семејство, еве и некои убави вести за Меган Маркл и принцот Хари. Медиумите пишуваат дека Меган...

Балкан 06.11.19 | 15:04

Мигрантка се породи в шума во Хрватска

Бремена Ирачанка се породи в шума во близина на местото Глина, околу 70 километри јужно од Загреб, откако нелегално влегла во Хрватска со сопругот, соопшти денеска полицијата. Девојчето...